Partner-MICHELIN

MICHELIN_LOGO_2

Innowacyjna generacja opon MICHELIN X LINE Energy – klasa AAA na wszystkie osie

MICHELIN X LINE Energy to pierwsza gama opon na wszystkie osie, która może się poszczycić klasą AAA oporów toczenia. Dzięki temu zestaw składający się z ciągnika siodłowego i naczepy wyposażony w opony tej gamy i używany w transporcie dalekobieżnym pozwala zaoszczędzić nawet 1 litr paliwa na 100 kilometrów bez utraty trwałości ogumienia.

Opinie użytkowników są jednoznaczne – gama opon MICHELIN X LINE Energy gwarantuje rzeczywiste oszczędności paliwa w transporcie dalekobieżnym.

Z oponą MICHELIN X LINE Energy D2 315/70 R 22.5, pierwszą oponą na oś napędową klasy A oporów toczenia według europejskich norm etykietowania, Michelin oferuje przewoźnikom pierwszą kompletną gamę opon klasy AAA oporów toczenia na wszystkie osie. MICHELIN X LINE Energy F 385/55 R 22.5 na oś prowadzącą i MICHELIN X LINE Energy T 385/55 R 22.5 na osie naczep również otrzymały klasę A.

W porównaniu do poprzedniej generacji opon MICHELIN X LINE Energy (klasy BBA) montaż nowej gamy na całym pojeździe pozwala zaoszczędzić do 1 l paliwa na 100 km i tym samym obniżyć emisję CO2 o 2,66 kg. Średnia oszczędność paliwa z tego tytułu wyniesie 1 610 euro w pierwszym życiu opony (przed pogłębianiem i bieżnikowaniem). Wraz z oszczędnościami na paliwie opony zachowują pozostałe osiągi opon Michelin, czyli przebieg w km oraz bezpieczeństwo użytkowania.

MICHELIN_X_LINE_ENERGY_D2_315 70 R22

MICHELIN_X_LINE_ENERGY_D2_315 70 R22

MICHELIN_X_LINE_ENERGY_ F_385 55 R22

MICHELIN_X_LINE_ENERGY_ F_385 55 R22

MICHELIN_X_LINE_ENERGY_ T

MICHELIN_X_LINE_ENERGY_ T

Opony gamy MICHELIN X LINE Energy klasy AAA na wszystkie osie: prowadzącą, napędową i wleczoną, powstały w oparciu o innowacyjne technologie:

 

REGENION:
Elementy rzeźby bieżnika uzyskane w wulkanizacji w formach wydrukowanych w technologii 3D regenerują się z każdym kilometrem, zapewniając optymalną przyczepność opony w każdych warunkach przez cały okres jej użytkowania. Wraz ze zużywaniem się bieżnika odsłaniają się w nim nowe rowki gwarantujące nieprzerwaną mobilność.

SILICION:
Innowacyjna mieszanka gumy Pierwsze opony ciężarowe zawierające krzemionkę w bieżniku, która znacząco zmniejsza opór toczenia opony oraz obniża zużycie paliwa pojazdu.

INFINICOIL:
Kord stalowy o długości aż do 400 metrów nawinięty wzdłuż osi toczenia opony tworzy opasanie zwiększające stabilność opony w całym okresie eksploatacyjnym. Opona z technologią InfiniCoil cechuje się większą wytrzymałością, wyższym indeksem nośności i większym bezpieczeństwem użytkowania w trudnych warunkach drogowych.

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 100 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 67 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

www.ciezarowki.michelin.pl

POTRZEBUJESZ OFERTY DOPASOWANEJ DO SWOICH POTRZEB?

© Copyright Scania 2016 All rights reserved. Scania Polska S.A.,
Al. Katowicka 316, 05-830 Nadarzyn, Tel: +48 22 356 01 00, Fax: +48 22 356 01 01.